D-Link DIS-N240-48 power supply unit 240 W Stainless steel
In StockIn Stock
Brand:D-Link
SKU:DIS-N240-48
Condition:NEW
Product Type:Power Protection
Power
Total power
240 W
AC input voltage
90 - 264 V
AC input frequency
47 - 63 Hz
Input current
Power factor
0.98
Power protection features
Over voltage- Overheating- Overload
Hold time
28 ms
Efficiency
88.5%
Performance
Rise time
100 ms
Harmonized System (HS) code
Design
Product colour
Stainless steel
Operational conditions
Operating temperature (T-T)
-20 - 70 °C
Storage temperature (T-T)
-40 - 85 °C
Operating relative humidity (H-H)
20 - 95%
Storage relative humidity (H-H)
10 - 95%
Weight & dimensions
Width
63 mm
Depth
113.5 mm
Height
125.2 mm
Other features
Rise time
100 ms
Harmonized System (HS) code
Weight1.00 kgs
Write Your Own Review
You're reviewing:D-Link DIS-N240-48 power supply unit 240 W Stainless steel