Vision TC 10M3.5MMP audio cable 10 m 3.5mm White
In StockIn Stock
Brand:Vision
SKU:TC 10M3.5MMP
GTIN:4536895000000
Condition:NEW
Product Type:Cables
clock
Order by 2:00 PM today and
get it next day (UK Mainland Orders)
Features
Connector 1 form factor
Straight
Connector 2 form factor
Straight
Product colour
White
Cable length
10 m
Connector 1
3.5mm
Connector 2
3.5mm
Connector 1 gender
Male
Connector 2 gender
Male
Connector contacts plating
Gold
Jacket material
Polyvinyl chloride (PVC)
AWG wire size
26
Weight & dimensions
Package weight
200 g
Package width
270 mm
Package depth
220 mm
Package height
10 mm
Packaging data
Package weight
200 g
Package width
270 mm
Package depth
220 mm
Package height
10 mm
Technical details
Harmonized System (HS) code
Logistics data
Harmonized System (HS) code
Length22 cm
Width27 cm
Height1 cm
Weight0.20 kgs
Write Your Own Review
You're reviewing:Vision TC 10M3.5MMP audio cable 10 m 3.5mm White